Passzív ház: Passzívház magazin, Passzívház - Családi ház

Frankfurtban 2005 óta kötelező a passzívházként építés az állami szektorban

Frankfurt passzivhaz

Németországban a régi széntüzelésű kályhák, illetve az atomenergia kiváltásánál jelentős szerepet játszik a biomasszával, illetve biogázzal történő fűtés.

Jelentős eredményeket értek el a német városok az elmúlt években a környezetvédelemben. Berlinben évente fejenként 5.55 tonnával kevesebb a széndioxid kibocsátás, mint más német nagyvárosban. Az  elmúlt 20 évben mintegy negyedére csökkent az összes széndioxid kibocsátás.

A csökkenés főleg annak köszönhető, hogy manapság a berliniek másképpen fűtenek.

1990-ben még kb. 400.000 széntüzelésű kályha volt üzemben, ez a szám ma csak 60.000. A lakások többsége távhővel és gázzal fűthető. Nyugat Európában itt van az egyik leghosszabb távhő vezeték.

A német főváros célja rövid időn belül a széndioxid kibocsátás további 15%-kal való csökkentése. Ezt többek között a biogáz, illetve biomassza használat jelentős növelésével szeretnék elérni. A nagyobb nedvességtartalmú biomasszák jól hasznosíthatóak a fűtéshez, és az üzemanyag előállításhoz is.

Frankfurtban, a passzívház fővárosban, 2005-től kötelező minden állami beruházást passzívházként megvalósítani. Már 1000 megvalósult passzívház van, és további 1.500 már építés illetve tervezés alatt áll.

TwitterFacebookGoogle GmailMegosztás